ALNICO wytwarzają słodki, ciepły, dźwięk Vintage

Alnico

ALNICO wytwarzają słodki, ciepły, dźwięk Vintage. Brzmią najlepiej przy niskim poziomie mocy i są idealne do bluesa, jazzu i łagodnego rocka . Głośniki Alnico szybko reagują na sygnał . Są znane na całym świecie jako głośniki premium o najlepszym brzmieniu.
Jednym z pierwszych głośników kiedykolwiek używanych w wzmacniaczach gitarowych był Jensen Alnico typ – P15N. W pierwszych wzmacniaczach Fendera “Bassman®” i “Bandmaster®” stosowane były głośniki Jensen® P15N Alnico. W rzeczywistości, głośniki Alnico były pierwotnie używane wyłącznie przez Fendera i innych producentów wzmacniaczy gitarowych. Typ P10R był głośnikiem dedykowanym do legendarnego wzmacniacza Fendera “Super Reverb ®”.
Głośniki Alnico są wykonane z magnesów zawierających aluminium, nikiel i kobalt. Są one często opisywane w prasie jako “AlNiCo”, symbolizując trzy poszczególne składniki magnesu. Kobalt jest materiałem trudno dostępnym, co skutkuje, że seria Alnico jest najdroższa w linii Jensen®.
Wszystkie oznaczenia głośników Jensen ® Alnico rozpoczynają się od litery P i dlatego są często określane jako serii P. Dalej w numerze modelu podana jest średnica głośnika. Alnico dostępne są o następujących średnicach: 8″, 10″, 12 “i 15”. Po wymiarze jest litera , która tradycyjnie jest wykorzystywana do oznaczenia mocy znamionowej głośnika. Na przykład R (25 W), Q (40 W) i N (50W).
Głośnik P12Q z magnesem Alnico i o średnicy 12” ma moc 40 W. Głośniki Alnico są dostępne z lub bez kopuły czyli tzw „dzwona” (kupowanego oddzielnie). Zakrycie magnesu „dzwonem” jest tylko dla estetyki/wyglądu i nie ma wpływu na dźwięk głośnika.

Istnieje 11 produktów.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć