Przy tworzeniu głośnika Jensen N12K celem było opracowanie głośnika o najbliższym możliwym brzmieniu, charakterze i odczuciu w stosunku do klasycznego Jensena C12K, obecnie jednego z najpopularniejszych głośników używanego w wielu wzmacniaczach i piecykach Fender® 

Firma Jensen zaprojektowała N12K z wyjątkową dbałością o każdy detal, łącznie z magnesem neodymowym. Proces przeszedł bardzo dokładną analizę i optymalizację ogólnego dźwięku, zaczynając od tej samej inspirowanej stylem vintage, skończywszy na zszyciu membrany stożkowej, która jest stosowana w Jensenie C12K.

Charakterystyka dwóch głośników jest uderzająco bliska, podobnie jak większość kluczowych elementów i parametrów. Po usatysfakcjonowaniu brzmieniem, dział badań i rozwoju firmy Jensen zwrócił szczególną uwagę, aby nadać N12K tradycyjną, prawie znajomą reakcję na dotyk gracza, aby przywrócić „czucie i dynamikę” klasycznego głośnika, udoskonaloną przez niezliczone sesje gry i odsłuchu.

Zainstalowanie nowych głośników Jensen N12K we wzmacniaczach zapewni gitarzystom wyjątkową okazję do zmniejszenia masy ponieważ N12K waży nieco ponad 2 kg!

GŁOŚNIK NIE JEST REKOMENDOWANY DO BASSU

Namm 2020, the new Jensen N12K Neo speaker, developed for Fender, available now to all players!

Śledź nas na Facebooku