Jensen wprowadził na rynek nowy, wyjątkowy i innowacyjny głośnik gitarowy z serii Jensen Jet/Alnico: Blackbird 40 - P12 / 40 BB - 12”, 40W. Głośnik ten jest nowym spojrzeniem na brzmienie Alnico dla klasycznych oraz nowoczesnych graczy. Głośnik posiada  miedzianą cewkę 1,25".

Głośnik gitarowy Jensen P12/40 BB 12”- dla profesjonalistów i nie tylko

Blackbird 40 powstał w wyniku długiego procesu rozwoju, będącego odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na głośnik AlNiCo o średniej mocy w dziedzictwie dźwiękowym Blackbird 100.

Koncepcja, polegała na zaoferowaniu głośnika o dość wyraźnym stylu vintage przypominającego dźwiękiem głośnik P12QTwórcą głośnika zależało aby posiadał on twardszy i mocniejszy bas, oraz posiadał dobry przester i  sprawdzał  się również w nowoczesnych gatunkach muzyki.

Alnico Jensen P12/40 BB 12”-mocny zawodnik

Alnico Jensen P12/40 BB 12” posiada mały magnes, aby zachowywał się jak znacznie większy, cięższy i droższy. Ten nowy magnes zapewnia potrzebną moc i kontrolę w zakresie basów, jednocześnie utrzymując wagę na poziomie zaledwie 2 kg, a całkowity koszt głośnika tak niski, jak to tylko możliwe.

Blackbird 40 okazał się wszechstronnym głośnikiem, zdolnym do wyraźnego czyszczenia, agresywnego "crunch" i potężnych tonów ołowianych, dzięki czemu nadaje się do szerokiej gamy wzmacniaczy, odtwarzaczy i stylów muzycznych.

Wreszcie, głośnik ma fascynujący wygląd, który ładnie łączy zestaw magnesów „Horseshoe” w stylu vintage z nowoczesnym, nokturnowym wyglądem serii Jensen Jet. 

Jensen%20Blackbird%2040%20Cutsheet.jpg

Śledź nas na Facebooku