Głowy gitarowe (heady) – Jensen.com.pl

Głowy gitarowe (heady)

Heady gitarowe - wszystko czego potrzebuje Twoja gitara

Gitara elektryczna jest narzędziem, które daje ogromne możliwości. Jednak do pełnego ich zaprezentowania potrzebuje odpowiedniego wzmacniacza. Kultowa firma Jensen oferuje wykonanie na zamówienie wzmacniaczy, które swoim niezwykłym brzmieniem przypomną lata 60-te oraz 70-te.

Głowy gitarowe z głośnikami Jensen - duet idealny

Pierwsze modele wzmacniaczy wykorzystywano już na początku lat 30-tych w XX wieku. Ich nadrzędnym celem było przede wszystkim uzyskanie jak najlepszej głośności w porównaniu do orkiestry jazzowej. Do bardziej ogólnego użytku weszły nieco później w roku 1949, kiedy Leo Fender wypuścił w świat pierwszą, seryjnie produkowaną gitarę elektryczną typu solid body.

W tamtych czasach nie każdy mógł pozwolić sobie na posiadanie wzmacniaczy. Dostęp do nich był mocno ograniczony. Dziś na szczęście nie trzeba się martwić o takie rzeczy. Głowy gitarowe z głośnikami Jensen to doskonale uzupełniający się duet, który wynosi brzmienie gitary na całkiem inny poziom. Ciekawostką jest, że w latach 40-60 ubiegłego wieku firmy takie jak: Fender, Ampeg czy Gibson do swoich wzmacniaczy używały niezawodnych głośników Jensen, które są synonimem klasycznego dźwięku o charakterze vintage.

Heady gitarowe na zamówienie - styl vintage dla miłośników klasycznego brzmienia

Każdy wzmacniacz składa się z dwóch podstawowych części:

- przedwzmacniacza, który popularnie nazywany jest preampem oraz

- wzmacniacza mocy.

Head (głowa) gitarowy nie posiada wbudowanego głośnika, dlatego też należy zaopatrzyć się do zakupu odpowiedniej kolumny zewnętrznej o dostosowanej oporności a także uzależnionej od niej mocy. Jest to nieco bardziej kosztowne rozwiązanie, jednak posiadające liczne korzyści. W przypadku ciężkich modeli rozdzielenie wzmacniacza od kolumny jest dużo praktyczniejsze. Po drugie daje to możliwość lepszego manewrowania między kolumnami. Dzięki temu funkcjonalność znacznie wzrasta.

Heady gitarowe na zamówienie to możliwość personalizacji koloru (do wyboru: zieleń, niebieski, czerwony, czarny). Każdy model to liczne podzespoły najwyższej jakości. W związku z wykonywaniem headów na zamówienie czas oczekiwania to około 2 tygodni.

Gitarowe wzmacniacze lampowe na zamówienie - niezwykłe brzmienie lat 60-tych i 70-tych

Wzmacniacze gitarowe lampowe to gwarancja kultowego brzmienia vintage. Ciepłe , miękkie a zarazem pełne brzmienie. W modelach zastosowano lampy elektronowe produkcji między innymi: JJ-electronic (d. Tesla), nowe lampy radzieckie (CCCP), czyli NOS (ang. new old stock), które pierwotnie produkowane były do celów wojskowych. Gitarowe wzmacniacze lampowe na zamówienie to opcja gdzie według indywidualnych preferencji wykonujemy również niektóre modele w wersji 30W, podczas gdy standardowo jest 70W.

Oferta wzmacniaczy o najwyższej jakości dźwięku vintage:

wzmacniacz lampowy 2-kanałowy 50W-BP

wzmacniacz lampowy 50W-DR

wzmacniacz hybrydowy 60's Hybride

wzmacniacz lampowy do gitary basowej MV3H-75/90W BASS

wzmacniacz lampowy MV-3H

wzmacniacz lampowy MV-3H 30W/8 Ohm

wzmacniacz pełnolampowy MV-3.1H/6V6

wzmacniacz pełnolampowy MV-3.1H/6P3S

wzmacniacz pełnolampowy MV-3.1H/7591A

wzmacniacz pełnolampowy MV-3.1/EL84

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Istnieje 10 produktów.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć