CERAMICZNE głośniki Vintage są zaprojektowane tak aby miały podobne brzmienie do Alnico.

Ceramiczne

CERAMICZNE głośniki Vintage są zaprojektowane tak aby miały podobne brzmienie do Alnico , a opracowano je w 1960 roku jako produkt alternatywny dla Alnico. Zaletą głośnika ceramicznego jest jego zdolność do przetworzenia większej mocy. Ceramiczne głośniki są zalecane do wszystkich rodzajów muzyki i brzmią najlepiej przy dużej głośności.
Głośnik ceramiczne Jensen ® były sercem i duszą wzmacniaczy gitarowych produkowanych od 1960 roku i są nadal szeroko stosowane . Typ C10Q był jednym z najpopularniejszych głośników ceramicznych w połowie lat 60-tych , stosowany w wzmacniaczach Fender®. Głośnik ten jest nadal bardzo popularny i często kupowany.
Typ C8R był wykorzystywany głównie do małych wzmacniaczy w latach 60-tych.
Oznaczenia głośników Jensen ® Vintage zaczynają się od litery C i są czasami określane jako seria “C” .
Dalej w numerze modelu jest średnica . Vintage Ceramic dostępne są o średnicy 8, 10, 12 i 15 cali.
Po wymiarze jest litera , która określa moc znamionową głośnika. Na przykład, R (25 W), Q (35W), N (50 W) i K (100W). Dla przykładu C12N posiada ceramiczny magnes, jest o średnicy 12″ i o mocy 50W.

Istnieje 11 produktów.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć