Ceramiczne głośniki gitarowe Jensen – Jensen.com.pl

Ceramiczne

Ceramiczne głośniki gitarowe Jensen - alternatywa dla serii Alnico

Ceramiczne głośniki produkowane przez kultową już firmę Jensen to idealny wybór zarówno dla profesjonalnych gitarzystów jak i hobbystycznych miłośników dobrego brzmienia. Jest to seria, która stanowi alternatywę dla serii Alnico. Obydwie serie to synonim minionych czasów w nowoczesnym wydaniu vintage.

Jensen - głośniki premium gwarantujące najwyższą jakość dźwięku

Firma założona przez Petera L. Jensena, który swoją działalność zaczął w pierwszej połowie XX wieku. Przy jego pomocy powstał jeden pierwszy głośnik typu Mangavox. Szybko rosnąca popularność firmy Jensena spowodowała, że w roku 1940, kiedy to Leo Fender stworzył jeden z pierwszych modeli wzmacniaczy gitarowych zdecydował się właśnie na głośniki od Jensena.

Jensen to synonim najlepszej jakości dźwięków połączonych z wyjątkowym designem. Każdy znajdzie coś dla siebie, pomimo tego, że najbardziej popularne są głośniki w stylu vintage. Vintage to obecnie trend, który znalazł swoje miejsce również w branży muzycznej. Każdy gitarzysta ciągłe poszukuje odpowiednich tonów i brzmień. Zabawa z głośnikami idealnie nadaje się do tych poszukiwań. Dobierając odpowiedni głośnik można uzyskać podobne efekty co ulubiony gitarzysta lub tworzyć własne kompozycje.

Ceramiczne głośniki gitarowe Jensen - dla ludzi szukających łagodności z charakterem

Seria posiadająca w swojej ofercie ceramiczne głośniki gitarowe Jensen to konkurencyjna propozycja do głośników z serii Alnico. Magnesy wykonane z ceramiki są dużo tańsze, co przekłada się również na mniejsze koszty całego głośnika. Produkowane od roku 1960 są wciąż chętnie i szeroko stosowane przez wielu artystów. Ich ogromną zaletą jest zdolność do przetwarzania znacznie większej mocy w porównaniu do pozostałych modeli z różnych serii.

Seria głośników z ceramiki jest nieco większa, ponieważ magnesy ceramiczne mają większe rozmiary. Zastosowanie stożków i cewek zapewnia uzyskanie podobnych brzmień co z głośników Jensen z serii Alnico Vintage. Jest to dobry wybór polecany szczególnie osobom, którym zależy na wypróbowaniu efektu jaki można uzyskać dzięki tym głośnikom.

Głośne lata 60-te sprawiły, że głośnik ceramiczny od Jensena stał się sercem oraz duszą wzmacniaczy gitarowych tamtych lat. Styl vintage to synonim ciepła i łagodności, jednak nie należy lekceważyć możliwości tych głośników. Każdy z nich posiada własny charakter, dzięki czemu twórca może wyrazić siebie.

Ceramiczne głośniki Jensen do wzmacniaczy gitarowych - duży wybór modeli

W połowie lat 60-tych najpopularniejszym modelem był C10Q, który był często wykorzystywany w połączeniu ze wzmacniaczami Fendera. Model wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Niezależnie od wybranego typu, każdy z modeli idealnie sprawdzi się do lżejszych odmian rocka, bluesa i jazzu. Wyjątkowy projekt, który nadaje brzmieniom nowy wymiar.

Oferta modeli ceramicznych:

C10Q 10"

C10R 10"

C12K 12"

C12K2 12"

C12N 12"

C12Q 12"

C12R 12"

C15K 15"

C15N 15"

C6V 6"

C8R 8"

Jak czytać oznaczenia? Literka C to symbol całej serii, po niej jest liczba określająca średnicę głośnika. Z kolei następna litera to moc znamionowa głośnika: R (25 W), Q (40 W), N (50W), K (100W).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Istnieje 11 produktów.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć