Głośniki Jensen Seria Neo – Jensen.com.pl

Seria neo

Głośniki Jensen Neo Series - spojrzenie w przyszłość brzmienia

Głośniki produkowane przez firmę Jensen owiane są niesłabnącą sławą. Korzystają z nich najwięksi gitarzyści. Innowacyjna seria NEO to wgląd do przyszłości głośników gitarowych. Niezwykle czyste, i płynne brzmienie o ciepłej barwie wprowadzi muzykę na wyższy poziom. Dużo lżejsze od swoich poprzedników, dlatego tez szczególnie polecane do ciężkich wzmacniaczy.

Głośniki firmy Jensen - klasyka w połączeniu z tradycją

Firma Jensen założona przez Petera L. Jensena to kultowa marka zajmująca się produkcją głośników gitarowych. Właściciel tworząc pierwszy głośnik typu Mangavox, nie spodziewał się, że jego dzieło tak szybko zyska ogromną popularność. W roku 1940, gdy Leo Fender skonstruował jeden z pierwszych modeli wzmacniaczy gitarowych, zdecydował się właśnie na głośniki od Jensena.

Każdy gitarzysta, ten profesjonalny i ten komercyjny spędza dużo czasu na poszukiwaniach swojego stylu lub chce zbliżyć się do swojego idola. Zmieniając głośniki można dzięki temu uzyskać różnorodne efekty, co pozwala na eksperymenty w poszukiwaniach.

Innowacyjne głośniki gitarowe Jensen - nowoczesna seria neo

Innowacyjne głośniki gitarowe Jensen z serii NEO są dużo lżejsze niż ich odpowiedniki ceramiczne. Zmniejszenie wagi magnesu było możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału jakim jest neodymium. Surowiec neodymowy po raz pierwszy został odkryty w roku 1885 przez C.A. von Welsbach wraz z prazeodymem, jako produkt rozszczepienia dydymu na dwa osobne pierwiastki. Jednak z różnych względów dopiero niedawno został wykorzystany na większa skalę. Wiele firm starało się przekształcić użycie materiału neodymowego lecz bez większych rezultatów. Dopiero firma Jensen stworzyła lekkie głośniki o dużej mocy, które są doskonałością samą w sobie.

Neodymowe magnesy gwarantują niezwykle czysty i jasny dźwięk a także bardzo precyzyjnie i szybko reagują na niuansy występującego gitarzysty. Ich brzmienie można nieco porównać do głośników gitarowych z serii Alnico. Ciepły lecz zarazem niezwykle wyrazisty. Warto mieć jednak na uwadze, że magnesy neodymowe są stosunkowo mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i są kruche. Warto zachować odpowiednią ostrożność.

Głośniki gitarowe Jensen Neo Series - przyszłość głośników

Głośniki gitarowe Jensen Neo Series są spojrzeniem w przyszłość dotyczącą kierunku głośników gitarowych. Głośniki z serii Neo posiadają własną duszę i charakter. Od pozostałych modeli wyróżnia przede wszystkim lekkość, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w połączeniu z ciężkimi wzmacniaczami lub w przypadku, gdy wymagana jest większa liczba głośników. Głośniki Neo to ultraczułe a zarazem posiadające prawdziwą moc narzędzia pracy dla każdego gitarzysty. NIe czekaj i sprawdź to na sobie.

Oferta głośników premium o najwyższej jakości dźwięku a zarazem lekkich jak piórko:

NEO10 - 100 10"

NEO12 - 100 12"

NEO15 - 150 15"

NEO15 - 300 15"

Jak czytać oznaczenia? Litery NEO to symbol całej serii, po niej jest liczba określająca średnicę głośnika. Z kolei następne liczby to moc znamionowa głośnika: 100W, 150W oraz 300W. Impedancja w tych głośnikach to 8 lub 16 ohm.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Aktywne filtry

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć