GŁOŚNIK JENSEN P12Q 12″
GŁOŚNIK JENSEN P12Q 12″
GŁOŚNIK JENSEN P12Q 12″
GŁOŚNIK JENSEN P12Q 12″

GŁOŚNIK JENSEN P12Q 12″

467,00 zł
Brutto

Głośniki Alnico wytwarzają słodki, ciepły, vintage ton. Są świetne do bluesa, jazzu i łagodnego rocka. Głośniki Alnico reagują szybko, dając muzykowi wrażenie “bycia jednością ze wzmacniaczem”. Są znane na całym świecie jako głośniki premium o najlepszym brzmieniu.

MOC AES
40 W
IMPEDANCJA
8 lub 16 Ohm lub 4 Ohm
SKUTECZNOŚĆ
95 dB

Impedancja
Produkt dostępny

Głośnik gitarowy Jensen p12q 12”, to bardzo dobry wybór dla profesjonalistów, którzy najbardziej doceniają takie style muzyczne jak jazz i blues.

Głośnik gitarowy Jensen p12q 12”- nawiązanie do stylu Vintage

Marka Jensen od wielu lat zajmuje się produkcją dobrej jakości głośników gitarowych. Wypuszczając na rynek serię Alnico Jensen p12q 12" producent chciał zainteresować przede wszystkim artystów, którzy uwielbiają tonację w stylu vintage. To nawiązanie do klasyki okazało się strzałem w dziesiątkę, bo głośniki cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów z całego świata. Alnico Jensen p12q 12" dedykowane są do bluesa, jazzu i bardzo delikatnego rocka oraz do niektórych melodii country.

Alnico Jensen p12q-12"-szybka reakcja na dźwięk

Seria Alnico Jensen p12q-12" charakteryzuje się szybką reakcją na dźwięki. Osoba korzystająca z tego akcesorium ma wrażenie, że głośnik zjednoczony jest ze wzmacniaczem. W tym przypadku śmiało można mówić o jakości premium, która już niejednokrotnie została doceniona przez miłośników różnych gatunków muzycznych. Głośnik gitarowy Jensen p12q 12" kupowany jest na całym świecie, a jego użytkownicy podkreślają wysoką jakość wykonania oraz dobrą specyfikację techniczną. Ciepłe aksamitne tony mają impedancję na poziomie 8 lub 16 Ohm, moc RMS to 40 W, a poziom głośności to z kolei 95 dB. Głośnik wywodzący się z tej serii produktów doskonale wyważa wszystkie zniekształcenia, ale nie jest rekomendowany do gitar basowych.

Więcej informacji o produkcie:

KARTA KATALOGOWA
KARTA KATALOGOWA 2 
KARTA KATALOGOWA 16 OHM

Próbki Brzmienia:

Blues Sound Sample
Country Sound Sample
Metal Sound Sample
Rock Sound Sample
Jazz Sound Sample

Oferowany typ głośnika jest z serii ALNICO.  Gitarzyści, którzy posiadają P12Q Alnico lubią jego ciepły, średnio skoncentrowany z wyraźnymi jasnymi szczytami ton brzmienia vintage. Szczęśliwi posiadacze Jensena P12Q uważają, że świetnie nadaje się do bluesa, jazzu oraz łagodnego rocka. Jensen P12Q w przypadku zniekształceń overdrive pozostaje dobrze ‘wyważony”. Dzięki temu idealnie dopasowuje do różnego gatunku granej muzyki.

P12Q jest bratem P12N o niższej mocy, z mniejszą cewką i stalowym koszem, nazywanym "hot dog" lub "sausage" z powodu kształtu otworów w ramie kosza. Ciepły i zrównoważony dźwięk, z przyjemnym ukąszeniem w górnej części średnicy, jest to bardzo interesujący głośnik uniwersalny, do wielu różnych zastosowań, od tradycyjnych brzmień country i jazzu do bardziej agresywnych rock'wych i bluesowych. Zazwyczaj znajdował się w "Świętych Graalach" wzmacniaczy takich jak vintage Tweed Deluxe i innych podobnych modelach, jak również Ampeg® Jet, Gibson® GA-20 i wielu innych.

The P12Q is a lower power sibling to the P12N, with a smaller voice coil and a vintage steel basket, nicknamed the “hot dog” or “sausage” because of the shape of the openings in its basket frame. Warm and balanced sounding, with a nice bite in the upper midrange, it is a very interesting allrounder, for many different applications from the traditional country and jazz tones to the more aggressive rock and roll and blues application. Typically it was found in ‘holy grail’ amps such as the vintage Tweed Deluxe and other similar models as well as the Ampeg® Jet, Gibson® GA-20 and many more.

The smallest powered AlNiCo 12” in the range, the P12R is the classic choice for the lower powered combo amps of the tweed era.  It was very common in Fender®, Epiphone® and Ampeg® amps until the early ‘60s. The P12R is bright and colorful, has excellent cut and sparkle, and breaks up easily.

Preferencje Gitarzysty:

Bardzo ciepłe, skupione na środku brzmienie z wyraźnymi, jasnymi wysokimi tonami. Przy zastosowaniu przesterów pozostaje dobrze zbalansowany. Głośnik P12Q nie jest rekomendowany do basu.

Rekomendacje Gitarzystów:

“The P12Q is excellent.”

("P12Q jest doskonały.")

Walter in Somerset, MA

“I’ve been playing guitar for nearly 50 years and designing and building speakers systems for musicians for more then 40 years. I bought a new Trace Elliot Bass amp a few years back that had a Jensen MOD12-70. It ended up in my Fender Deluxe, exactly the sound I’ve been searching for for years. Now I’ve got another MOD12-70 and P12Q, they make all other speakers sound muddy (no not Mr. Waters). All my amps are being changed to Jensen. If it ain’t broke don’t fix it.”

("Gram na gitarze od prawie 50 lat i projektuję i buduję systemy głośnikowe dla muzyków od ponad 40 lat. Kilka lat temu kupiłem nowy wzmacniacz basowy Trace Elliot, który posiadał Jensen MOD12-70. Trafił on do mojego Fendera Deluxe, dokładnie takie brzmienie jakiego szukałem od lat. Teraz mam kolejne MOD12-70 i P12Q, które sprawiają, że wszystkie inne głośniki brzmią muląco (nie, nie chodzi o pana Watersa). Wszystkie moje wzmacniacze są zmieniane na Jensena. Jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego".)

Reinhard in Gehrden, Germany

“Well, finally my P12R fried on my 1955 Fender Deluxe. I had a gig so I put in a new P12Q. The amp has opened up more than I expected. My amp tech commented that he had to place the (57) at fifteen degree off axis to compensate for the increase in volume. I usually carry a Mesa Boogie Studio 22 with a 90 watt Black Shadow as a backup amp, but it doesn’t look like I’ll need it. You guys Rock!!”
("Cóż, w końcu mój P12R usmażył się w moim Fenderze Deluxe z 1955 roku. Miałem koncert, więc włożyłem nowy P12Q. Wzmacniacz otworzył się bardziej niż się spodziewałem. Mój technik od wzmacniaczy stwierdził, że musiał ustawić (57) piętnaście stopni poza osią, aby skompensować wzrost głośności. Zazwyczaj mam przy sobie Mesa Boogie Studio 22 z 90-watowym Black Shadow jako zapasowy wzmacniacz, ale nie wygląda na to, żebym go potrzebował. You guys Rock!!!")
JS in Highland Park, IL

“I recently fitted a Jensen P12Q into my Fender Blues Junior III Red Sparkle FSR and what a huge improvement over the standard speaker, which was a Celestion Greenback G12H which itself is a fine speaker but a bit bright and harsh compared to the P12Q which is much warmer and smoother in tone and breaks up just nice when driven.”
("Niedawno zamontowałem Jensena P12Q w moim Fenderze Blues Junior III Red Sparkle FSR i co za ogromna poprawa w stosunku do standardowego głośnika, którym był Celestion Greenback G12H, który sam w sobie jest świetnym głośnikiem, ale nieco jasnym i szorstkim w porównaniu do P12Q, który jest znacznie cieplejszy i gładszy w brzmieniu i po prostu ładnie się rozpada, gdy jest napędzany.")
Denis in Lancashire, UK

“Great speakers. Liked them so much I picked up a C12N, P12Q and MOD 12-50 to re-do three respective new amps to give them a more vintage tone.”
("Świetne głośniki. Polubiłem je tak bardzo, że kupiłem C12N, P12Q i MOD 12-50, aby przerobić trzy odpowiednie nowe wzmacniacze, aby nadać im bardziej vintage'owe brzmienie.")
Brian in Greenwood, IN
8034028640407
3 Przedmioty

Szczegółowe referencje

EAN13
8034028640407

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć